تبلیغات
« ستاد سراوان » - مطالب آبان 1393


به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایرانشهر، در حکمی از سوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و با حضور آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و دیگر مسئولان، حجت الاسلام سید شجاع الدین ابطحی به عنوان امام جمعه شهرستان ایرانشهر منصوب شد.

در این مراسم، ابلاغ امامت جمعه حجت الاسلام سید شجاع الدین ابطحی توسط حجت الاسلام عباسی مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان سیستان و بلوچستان قرائت و توسط آیت الله عباسعلی سلیمانی امام جمعه زاهدان به وی تقدیم شد.

همچنین در این مراسم از خدمات حجت الاسلام حسین طاوسی امام جمعه سابق شهرستان ایرانشهر تقدیر شد.
 امام جمعه شهرستان سراوان :

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا دهقان ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به آ یات قرآن اظهار داشت : خداوند آن کسا نی که ایمان آورده و به ایمان خود شرک و ظلم آ غشته نشده اند ، این چنین انسا نها در امنیت به سر خواهند برد و جزء هدایت یا فتگان هستند .
ادامه مطلب
حسین شریعتمداری در کیهان نوشت: 
شاید این برداشت بدبینانه تلقی شود که برخی از مشاوران سایه‌نشین رئیس‌جمهور محترم گزینه‌هایی را برای تصدی وزارت علوم به مجلس پیشنهاد می‌کنند که پیشاپیش از رأی عدم اعتماد نمایندگان مردم به آنها اطمینان کامل داشته باشند! ولی شواهد و دلایل غیرقابل انکار و فراوانی را می‌توان آدرس داد که از این واقعیت تلخ و مرموز حکایت می‌کنند. اما چرا؟! و آنان از این بازی غیرمسئولانه چه مقصود و منظوری را دنبال می‌کنند؟! بخوانید؛

۱- برخی از دولتمردان، روزنامه‌های زنجیره‌ای و اصحاب فتنه در هماهنگی با رسانه‌های بیگانه در این توهم می‌دمند که مجلس، سر ناسازگاری با دولت را دارد! و متأسفانه رئیس‌جمهور محترم نیز با اظهارنظرهایی نظیر اینکه؛ «نمایندگان سهم‌خواهی می‌کنند»! یا «اگر ۱۰نفر دیگر را هم مجلس رد کند باز افرادی مشابه همان‌ها را معرفی می‌کنیم»! و... به این توهم دامن می‌زنند.
این توهم‌پراکنی در حالی است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی علی‌رغم اختلاف سلیقه سیاسی اکثریت آنان با دولت، گزینه‌های معرفی شده برای وزارتخانه‌های مختلف را با رأی بالا به کابینه فرستاده‌اند. تا آنجا که به عنوان مثال، ۲۷۴ رأی موافق آقای دکتر طیب‌نیا وزیر اقتصاد در طول حیات مجلس شورای اسلامی بی‌سابقه بوده است و یا جناب دکتر هاشمی وزیر بهداشت با ۲۶۰ رأی موافق که در شمار کم‌سابقه‌ترین رأی‌اعتماد است به وزارت بهداشت رفت و همین مجلس با وجود تردیدهایی که درباره آقای فرجی‌دانا داشت، بعد از تعهد ایشان به حفظ مرزبندی با اصحاب فتنه آمریکایی اسرائیلی ۸۸ - که متأسفانه به آن پایبند نماند- وی را با ۱۵۹‌رأی موافق مورد اعتماد قرار داد. آقای علی جنتی با ۲۳۴ رأی موافق، آقای علی‌اصغر فانی با ۱۸۵ رأی موافق، آقای گودرزی با ۱۹۹ رأی موافق و... به کابینه رفتند. آیا این برخورد نمایندگان مجلس نشانه تلاش و عزم جزم آنان برای همکاری و همراهی با دولت نیست؟!

طی یکسال و چند ماه گذشته، بارها شاهد بوده‌ایم که نمایندگان مجلس نسبت به عملکرد برخی از وزرا، پرسش‌ها و تردید‌های جدی داشته‌اند و در پاره‌ای از موارد این پرسش‌ها مطابق قانون «سوال ملی» تلقی می‌شده‌اند. ولی توضیحات وزیران در کمیسیون‌ها را بی‌آن که در مواردی واقعا قانع شده باشند، با تسامح پذیرفته و برای کمک به دولت از طرح آن در جلسه علنی خودداری کرده‌اند. اکنون باید پرسید؛ غیر از نمونه‌های یاد شده که تمامی آنها از همراهی و همدلی مجلس با دولت حکایت می‌کند، کدام نمونه را می‌توان آدرس داد که حاکی از سنگ‌اندازی نمایندگان مردم پیش‌پای دولت باشد؟!

البته نمونه‌هایی از نادیده گرفتن حق و جایگاه قانونی مجلس از سوی دولت را شاهد بوده‌ایم که از آن میان تنها به یک مورد اشاره می‌کنیم و باقی می‌گذاریم و می‌گذریم، آقای روحانی بعد از رأی عدم اعتماد نمایندگان مجلس به آقای نیلی احمد‌آبادی، در صفحه «توئیتر» خود نوشت «افکارعمومی قضاوت خواهد کرد، افکارعمومی ملت ما نه فاصله‌ را می‌پسندد و نه خدای نکرده لجبازی را»! و این پرسش منطقی و قانونی را بی‌پاسخ گذاشت که مگر نمایندگان مجلس برخاسته از رأی ملت نیستند؟ و یا مگر مطابق قانون‌اساسی، حضور وزراء در کابینه مشروط به رأی اعتماد آنان نیست؟ و مگر نه این که به قول حضرت امام(ره) «مجلس در رأس امور‌است» «مجلس عصاره فضائل ملت است» و...

۲- به یقین جناب آقای دکتر روحانی به عنوان یک سیاستمدار حقوقدان و سرد و گرم چشیده می‌دانند که فتنه آمریکایی-اسرائیلی ۸۸ «خط قرمز» نظام است و مطابق اسناد غیرقابل انکار موجود، اصحاب و عوامل فتنه یاد شده تحت حمایت بی‌پرده مثلث آمریکا، اسرائیل و انگلیس در پی براندازی نظام بوده‌اند و ایشان، خود بارها بر این واقعیت نفرت‌انگیز تاکید ورزیده‌اند. از این روی بسیار بدیهی و به آسانی قابل پیش‌بینی بوده و هست که گزینه‌های دست‌اندرکار فتنه فقط هنگامی می‌توانند از مجلس رأی اعتماد بگیرند که نمایندگان ملت به اسلام و انقلاب و نظام و خواست به صراحت اعلام شده مردم پشت کرده باشند. تعیین میزان و سطح وابستگی گزینه‌ها به فتنه ۸۸ بر عهده مراجع قضایی است ولی همین اندازه که یک گزینه آلوده به فتنه باشد، نمی‌تواند برای تصدی جایگاه حساس و سرنوشت‌ساز وزارت علوم مورد اعتماد مردم و نمایندگان آنها قرار گیرد. می‌فرمایند؛ توبه کرده‌اند! خب! چرا باید از توبه‌کرده‌ها استفاده شود؟ می‌گویند؛ حضور و فعالیت آنها در فتنه ۸۸ قابل تردید است! بر فرض قبول، کدام عقل‌سلیم حکم می‌کند که اداره یک وزارتخانه حساس به گزینه مورد تردید سپرده شود؟! وزارتخانه که آزمایشگاه نیست! هست؟! 


ادامه مطلب
هشتمین مراسم مشترک دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، با حضور حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا، در دانشگاه افسری امام علی(ع) برگزار شد.
رهبر انقلاب: دنیا تشنه پیام اسلام ناب است
رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای ورود به میدان مراسم، در محل یادمان شهدا حضور یافتند و ضمن قرائت فاتحه، علو درجات شهدای گرانقدر دفاع مقدس را از خداوند متعال مسئلت کردند.فرمانده کل قوا سپس از یگان‌های حاضر در میدان سان دیدند. حضرت آیت الله خامنه ای در این مراسم، نیروهای مسلح را از پایه های اقتدار هر کشوری خواندند و تاکید کردند: لازمه اقتدار واقعی در نیروهای مسلح، همراه شدن ایمان، بصیرت، عزم راسخ و احساس مسئولیت واقعی در کنار نیروی انسانی مجهز به آموزش های روزآمد و تجهیزات پیشرفته است. ایشان همچنین دنیای امروز را تشنه پیام آزادیبخش اسلام ناب دانستند و گفتند: بدخواهان و زورگویان جهانی، تلاش می کنند تا با استفاده از هنر، سیاست، نظامی گری و همه ابزارها، مانع شنیده شدن ندای اسلام ناب شوند اما این ندا شنیده شده است و نشانه‌ی آن هم، هراس روزافزون قدرت های استکباری است.

رهبر انقلاب اسلامی با تاکید بر لزوم برخورد عمیق و غیر سطحی با موضوع اقتدار در نیروهای مسلح، افزودند: تعداد زیادِ نیروی انسانی و آموزش و تجهیزات نظامی پیشرفته، به تنهایی موجب اقتدار نیروهای مسلح یک کشور نمی شوند بلکه باید انگیزه و معنویت و عزم و درکِ حقیقت مسئولیت بر رفتارها و جهت گیری ها حاکم باشد. فرمانده کل قوا با اشاره به قابلیت های معنوی و توانایی های علمی و قدرت ابتکار و عزم راسخ نیروهای مسلح کشور در هشت سال دفاع مقدس، خاطر نشان کردند: دنیا بر روی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران حساب باز می کند و آن را جدی می گیرد، زیرا می داند که هر جا عرصه مسئولیت و رزم آوری باشد، نیروهای مسلح سنگ تمام خواهند گذاشت. رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه بشریت بیش از هر زمان دیگر نیازمند پیامِ اسلامی ملت ایران است، خاطر نشان کردند: افزون طلبان و زورگویان جهانی که از جاذبه پیام رهایی بخش اسلام ناب و تهدید شدن منافع خود بشدت نگرانند، از همه ابزارها بویژه ابزارهای هنری بهره گرفته اند تا مردم دنیا را از اسلام بترسانند.

حضرت آیت الله خامنه ای ساختن گروههای مسلح به نام اسلام و حکومت اسلامی، و قتل عام انسان های بیگناه بوسیله این گروهها را نمونه دیگری از روشهای دشمنان برای اسلام هراسی برشمردند و افزودند: پیام اسلام ناب برای انسانیت، پیام آسایش، عزت، سربلندی و زندگی همراه با امن و امان است و بدخواهان نمی خواهند، ملت ها با این پیام آشنا شوند.

ایشان خطاب به دانشجویان دانشگاه افسری امام علی (ع) تاکید کردند: نسل پیش از شما پیام اسلام ناب را در میدان های نبرد و سیاست و انقلاب، سردست گرفت و آن را به دنیا نشان داد، و اینک شما وارثان آن شهدای بزرگوار و مردان عظیم القدر هستید تا این پیام را به جهانیان عرضه کنید.بنا بر اعلام برخی رسانه ها، نیروی دریایی آمریکا اخبرا نخستین لیزر جنگی خود را به منظور تقویت زرادخانه ناوگان پنجم خود در خلیج فارس مستقر کرده و مقامات نیروی دریایی آمریکا گفته اند کشتی آبی - خاکی "پونس" نیروی دریایی آمریکا از اواخر اوت سال جاری میلادی به یک سیستم تسلیحات لیزری کلاس ۳۰ کیلووات مجهز شده است.

آمریکایی ها مدعی هستند این وسیله می‌تواند علیه اهداف متعدد کوچک همچون قایق‌ها و ناوچه‌های توپ‌دار موثر باشد و قادر است به جای شش پرتو بر یک پرتوی قدرتمند متمرکز شود که می‌تواند هم به عنوان یک عامل کور کننده یا به عنوان یک سلاح برای به آتش کشیدن پهپاد یا قایق کوچک استفاده شود.

 ادامه مطلب
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: کتابخانه ساختن و پرکردن سینماها کار فرهنگی نیست، خدمات فرهنگی است. هر زمان توانستیم یک مقوله ارزشی را تبدیل به گفتمان مسلط جامعه کنیم، می‌توانیم ادعا کنیم که کار فرهنگی کرده‌ایم.
با رسوم طوری برخورد نکنیم که مردم ضدنظام شوند
حجت الاسلام سیدرضا تقوی در همایش ارتقای شوراهای فرهنگ عمومی با اشاره به اینکه موضوع فرهنگ در کشور ما مسئله سهل و ممتنع است اظهار کرد: پیچیدگی ها، لطائف و ظرایف فرهنگ، امر فرهنگ‌سازی را مشکل می‌کند. در این دوره رقابت‌ها در عرصه فرهگی به قدری شورانگیز است که عرصه برای آنها که ابزار فرهنگی لازم را ندارند، تنگ شده‌است. تقوی ادامه داد: عصر ما عصر انفجار اطلاعات است. مشکل امروز بشر نرسیدن به خبر نیست بلکه انتخاب خبر است، اخبار و اطلاعات فراوان است اما همگان نمی دانند که چگونه باید آن را انتخاب کنند. ما نمی‌خواهیم با دنیا تعامل نداشته باشیم و درهایمان را ببندیم اما تهاجم را هم نمی‌پذیریم. مسئله این است که باید بیاموزیم که چطور انتخاب کنیم تا دچار گرداب نشویم.

وی با بیان این مسئله که اعضای شورای فرهنگ عمومی باید شناخت درستی از تهدیدهای امروز داشته‌باشند، گفت: حاکمیت امواج بر زندگی بشر و حضور اینترنت زندگی‌ها را متفاوت کرده‌است. امروز فضای مجازی در زندگی‌ها حاضر است و شناخت این وضعیت و تهدیدهای مربوط به آن برای شخصی که می‌خواهد کار فرهنگی کند، ضروری است. 

تقوی افزود: آیزنهاور در سال 1955 اعلام کرد بزرگ‌ترین جنگ امروز، جنگی برای تسخیر افکار انسان‌هاست. امروز کسی که زودتر خبر را تولید می‌کند و در ذهن‌ها می‌نشاند، قدرت برتر دنیاست. امروزه قدرت برتر از آن کسانی نیست که بمب شیمیایی داشته باشند بلکه در اختیار آنهایی است که در تولید اطلاعات و انتقال آن و تسخیر ذهن ها سرعت و امکانات بیشتری دارند. این شگردی است که می توان به کمک آن حکومتی را تغییر داد و نظام سیاسی کشوری را دگرگون کرد.


ادامه مطلبسردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، با اعلام خبر فوق اظهار داشت: مأموران انتظامی استان در ارتفاعات کوهک سراوان با قاچاقچیان مواد مخدر درگیر شدند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این درگیری یک ساعته در ارتفاعات کوهک سراوان 354 کیلو تریاک از قاچاقچیان کشف شد.

وی خاطرنشان کرد: در این زمینه یک قاچاقچی دستگیر و یک خودرو تویوتا نیز توقیف شد. 
 

امام جمعه شهرستان سراوان :

حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا دهقان در ابتدای خطبه نماز جمعه همگان را به رعا یت تقوای الهی و ترک محرمات و دوری جستن از گنا هان دعوت نمودند و در ادامه اشاره ای به ظلم و ستم و آثار و عواقب آن پرداختند وی با اشاره به آ یات قرآن فرمودند : وقتی که قرآن کریم را تحقیق و بررسی می نمائیم  81 گروه از انسا نها به نوعی از نمونه از گنا هان مر تکب می شوند ، که ظلم و ستمگر شده اند که نمونه اش را می توان قا تلان ، بد کاران ، فساد کننده گان روی زمین ، ترک کننده گان امر به معرف و نهی از منکر ،غا فلان ،تصدی به حق دیگران ، بخیلان ، ظا لمان ، ستمگران ، منا فقین و... را نام بر د وی تصریح کرد : به سه مورد ظلم دیگر میتوان اشاره کرد : 1- ظلم به خویشتن ، ظلم به دیگر مردم و موجودات و ظلم به ترک اولیا ء پیا مبران می باشد .
ادامه مطلبحجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در نشست شورای اداری استان همدان اظهار داشت: با اشراف اطلاعاتی، عوامل این برنامه پلید، شناسایی و قبل از کوچکترین تحرکی همه عوامل آن دستگیر شدند.

وی همچنین افزود: هر از گاهی دشمنان توطئه هایی را علیه ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی طراحی می کنند که نیروهای اطلاعاتی کشور موفق به کشف و خنثی سازی آنها می شوند.

وی گفت : در روز قدس امسال نیز چند برنامه انفجار انتحاری با استفاده از جلیقه در چند مرکز استان کشورمان شناسایی و کشف شد.

وی تاکید کرد که هیچ حرکتی از سوی دشمنان از چشمان تیزبین و نگاه نافذ وزارت اطلاعات خارج نیست.

به نقل از روابط عمومی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح،سردار سیدمحمدباقرزاده مشاور عالی رئیس ستادکل نیروهای مسلح و فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ضمن انتقاد ازبکار بردن عبارت "من می‌ترسم که سیستان و بلوچستان مانند موصل شود "توسط دکتر شهریاری در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:این­گونه اظهارات نوعی بازی در پازل دشمن است و نشانه­‌ای است از عدم آگاهی این نماینده محترم از اقتدار امنیتیِ جمهوری اسلامی ایران در مناطق مرزی.

 

وی اظهار کرد: در شرایطی که از غرب تا شرق و از شمال تا جنوب کشور به برکت خون شهدا در امنیت کامل به­ سر می­‌برد و در حالی­ که با حمایت­‌های جمهوری اسلامی ایران، موصل در آستانه­ آزادسازی است، این­گونه سخنان از یک نماینده مجلس به­ هیچ عنوان قابل قبول نیست.

 

سردار باقرزاده اظهار کرد:از کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی انتظار می­‌رود به جناب آقای دکتر شهریاری تذکرات لازم را اعلام کند. 


نشست امروز اعضای هیات رییسه و روسای کارگروه‌های کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با وزیر کشور و برخی معاونین ایشان، استاندار سیستان و بلوچستان و مسئولین نظامی، انتظامی و امنیتی استان با هدف بررسی شرایط امنیتی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی سیستان و بلوچستان تشکیل شد.

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: در این نشست با اشاره به وقوع حوادث مختلف در سیستان و بلوچستان، عملیات‌های تروریستی و شرایط اقتصادی و سیاسی این منطقه، ابعاد مختلف استان مورد بحث قرار گرفته بود و با توجه به اینکه برای چندین بار هیاتی از کمیسیون به سیستان و بلوچستان اعزام شده بود این هیات در جلسه امروز گزارشی از جمع‌بندی خود و همچنین راهکارها و پیشنهادهایی برای حل مشکلات ارائه کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: در این نشست رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس آقای بروجردی با اشاره به علت تشکیل جلسه، بر اهمیت رسیدگی به مسائل سیستان و بلوچستان تاکید کرد و در ادامه نیز مسئولان اطلاعاتی، نظامی و انتظامی منطقه و استاندار سیستان و بلوچستان نیز نقطه نظرات خود را مطرح کردند و وزیر کشور نیز جمع‌بندی کلی را داشت که در آن به ابعاد توسعه در سیستان و بلوچستان و تاثیر آن از بعد امنیتی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی اشاره داشت.

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این نشست بنا شد مجلس و کمیسیون‌ها کمک کنند تا توسعه پایدار و همه‌جانبه در سیستان و بلوچستان دنبال شود. در واقع مقرر شد استراتژی و طرح مشخصی برای توسعه همه‌جانبه و پایدار در سیستان و بلوچستان با کمک مجلس و دولت تهیه شود تا بسترهای سوء استفاده گروهک‌های تروریستی و بسترهای ناامنی در سیستان و بلوچستان از بین برود.

 

نقوی حسینی خاطرنشان کرد: در این جلسه همچنین تاکید شد که نگاه ما به استان سیستان و بلوچستان و مردم خونگرم و وفادار، میهن‌پرست و مسلمان این منطقه این است که همه آنها شهروندان ما هستند و اگر گاهی اتفاقات ناگواری در این استان رخ می‌دهد به جهت فعالیت‌ بیگانگان در اطراف استان و گروهک‌های تروریستی است که از خاک کشورهای همسایه برای این اقدامات ناجوانمردانه استفاده می‌کنند و سعی می‌کنند مشکلات امنیتی برای استان به وجود بیاورند که قطعا حساب اینها از حساب مردم جداست.

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت: مردم استان سیستان و بلوچستان معتقد به نظام جمهوری اسلامی، خونگرم، پرتلاش و علاقه‌مند به کشور هستند و قطعا این گروهک‌های تروریستی از طرف مردم طرد می‌شوند. 
به گزارش عرش نیوزبه نقل از فارن پالسی ؛ اگر نگاهی به اظهارات و اقدامات اخیر باراک اوباما طی ماه های اخیر بیاندازیم ، از اینکه وی نامه ای ملتمسانه برای رهبری جمهوری اسلامی ایران نوشته و از وی خواسته تا در مبارزه علیه تروریست های تکفیری _ بعثی در عراق با واشنگتن همکاری داشته باشد ، تعجب نخواهیم کرد . 

این اقدام که از نظر اوباما نوعی سیاست عملی از سوی کاخ سفید به شمار می آید به وضوح یک نکته را نشان می دهد : ایران و ایالات متحده منافع مشترکی در مبارزه و جنگ علیه " دولت اسلامی عراق و شام " دارند و این مشارکت دو جانبه تنها زمانی به طور واقعی تحقق می یابد که مسئله برنامه هسته ای تهران بطور کامل حل و فصل شده باشد . 

در ادامه این مقاله آمده است : یکی از مسائل مورد چالش در ایالات متحده این است که برخی احزاب در این کشور حاضر نیستند منافع ملی را که تنها با همکاری در کنار بازیگران کلیدی در خاورمیانه محقق می شود ،‌ با پذیرش مشارکت با این کشورها بدست آورند . اظهارات و سیاست های خصمانه برخی سیاستمداران همانند سناتور جان مک کین که به طور مداوم از سوی افکار عمومی مردم رد شده ، بر همین اساس می باشد . از این رو همواره سیاست خارجی مک کین مورد انتقاد مردم آمریکا بوده است . 


ادامه مطلببه دنبال حمله افراد مسلح به یک حسینیه در روستای الدالوة واقع در استان الإحساء در عربستان دستکم شش تن از شهروندان عربستانی کشته و بیش از 30 تن دیگر که اکثر آنها کودکان بودند مجروح شدند.

همزمان با این حمله به سمت دو حسینیه در روستاهای القاره و القرین واقع در همین استان تیراندازی شد.
خیابان‌های الإحساء شاهد حضور گسترده نیروهای پلیس بوده که نیروهای امنیتی در این استان منع آمد و شد تا اطلاع ثانوی در تمام روستاها اعلام کردند.
دولت عربستان هرچه سریعتر عامیلن حمله به عزادارن حسینی را شناسایی کند
مولوی عبدالغنی دهانی در گفت و گو با عصر هامون با محکومیت حمله به عزادران حسینی در استان الإحساء عربستان اظهار داشت: در روز عاشورا شیعه و سنی عزادار اباعبدالله حسین هستند برخی از افراد تندرو و تکفیری ها سعی در افزایش ناامنی و گسستن اتحاد شیعه وسنی را دارند.
وی در ادامه افزود: دولت عربستان سعودی باید عاملین حمله به عزادارن عاشورای حسینی را هرچه سریعتر شناسایی و به اشد مجازات برساند تا دیگر افراطیون دست به این اقدامات شنیع نزنند.
مدرس مدرسه توحیدیه زاهدان با بیان اینکه دولت عربستان مسئول تامین امنیت عزاداران حسینی است، تصریح کرد: عاشورا و تاسوعای حسینی همواره مورد احترام بوده و از دیرباز دولت‌ها در کشورهای اسلامی و غیر اسلامی نیز به این مراسم احترام گذاشته و می گذارند، پس لازم است دولت عربستان با اقدامی عملی مانع خشونت علیه مردم شیعه این کشور شود.
مردم آزاده جهان باید واقعه کربلا را الگوی خود قرار دهند
مولوی عبدالغنی بارانی مدیر حوزه طوبی شهرستان زاهدان با بیان اینکه مسلمانان با هم به اتفاق رسیدند که تمام مذاهب قابل احترام هستند، گفت: اتفاقات تروریستی اخیر از سوی تعدادی افراد حقیر و ذلیل و ورشکسته سیاسی صورت گرفته است که نه تنها وحدت امت جهان اسلام را نشانه رفته اند بلکه سعی دارند چند روزی افکار عمومی جهان را متوجه این اتفاقات کنند تا در سایه این تلاطم اخباری جهانی چیزی بدست آورده و به نوایی برسند.
وی با اشاره به اینکه روز عاشورا روز تاریخی و مهمی است که نسبت مستقیم به اسلام و اعتقاد اسلامی دارد، ادامه داد: اگر عده ای از مسلمانان نسبت به اعتقادات مذهبی و دینی خود برنامه ای اجرا کنند هیچ کسی حق بی حرمتی به آنها را ندارد.
مولوی بارانی در ادامه بیان کرد: هیچ زمانی در تاریخ کسی از قتل و عام مسلمانان نام و مقامی به دست نیاورده است اگر کسی قرار بود به مقام و شهرتی دست یابد قاتلان حسین به این ذلت و خواری و زبونی نمی افتادند لذا تمام مردم آزاده جهان باید واقعه کربلا را الگوی خود قرار دهند.
مدیر حوزه طوبی شهرستان زاهدان تصریح کرد: تمام علمای اهل سنت این خطه از ایران این اقدامات تروریستی را به شدت محکوم و خواستار اشد مجازات برای عاملان ان هستیم.
دلیل اینگونه حملات ضعف فکری و نادانی تروریست ها است
محمد رضا شاهوزهی بزرگ طایفه شاهوزهی ضمن محکومیت اقدام تروریستی اخیر علیه مردم عزادار عربستان گفت: مراسم عزاداری به مناسبت سالگرد شهادت مظلومانه اهل بیت پیامبر اکرم(ص) همواره مورد احترام مردم شیعه و سنی بوده و است لذا دولت عربستان باید عاملان این اقدام غیر انسانی را به شدت مجازات کند.
وی ادامه داد: تنها دلیل حملات تروریستی که در عزاداری های اهل بیت توسط تعدادی افراد خود فروخته صورت می گیرد ترس، ضعف فکری و نادانی تروریست ها است.
میرمرادزهی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای توسعه مسائل فرهنگی ابتدا باید توجه لازم را به توسعه آموزش و بویژه آموزش عالی داشت.

وی اظهار کرد: اگر مراکز دانشگاهی در این شهرستان توسعه یابد خود به خود امنیت و توسعه را هم در منطقه شاهد خواهیم بود.

نماینده مردم سراوان در ادامه با اشاره به هدررفت آب در منطقه اظهار کرد: وزارت نیرو باید نسبت به ساماندهی ریزش‌های جوی و رودخانه‌های مرزی که از کشور خارج می‌شوند، اقدام لازم را انجام دهد.

میرمرادزهی در ادامه بحث اقتصاد خانواده و توجه به مرزنشینان را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: باید سیستم تجارت چمدانی در سیستان‌وبلوچستان فعال شود و تمام مرزنشینان از این امتیاز برخوردار شوند.

وی افزود: دولت با ساماندهی مرز می‌تواند عوارض صادرات و واردات کالا را از شهروندان اخذ کند و مجوز این کار را به آنها بدهد.

نماینده مردم سراوان اضافه کرد: با فعال شدن بازارچه مرزی به‌طور رسمی واردات و صادرات انجام خواهد شد و مردم منطقه امتیاز و سهمیه این کار را خواهند داشت.

وی تصریح کرد: فشار و سخت‌گیری سبب می‌شود تا شهروندان به راه‌های دیگر مانند قاچاق سوخت و خلاف و غیرعرف روی بیاورند اما اگر ساماندهی در این حوزه صورت گیرد نظارت و کنترل دولت بر امور نیز بهتر خواهد شد.

وی تاکید کرد: مسئولان استان باید راه‌های جایگزین را برای کسب درآمد شهروندان منطقه پیدا کنند تا شهروندان به سمت شغل‌های کاذب سوق پیدا نکنند.

میرمرادزهی در مورد قاچاق سوخت با اتوبوس مسافربری نیز گفت: قاچاق سوخت به این شیوه بسیار خطرناک است چرا که جان مسافران با کوچک‌ترین خطر تهدید می‌شود.

به گزارش ایرنا، به منظور هرچه با شکوه تر این فریضه الهی و امکان گسترده مردم در نماز جماعت، اداره کل تبلیغات اسلامی استان اعلام کرد که همزمان با اذان به وقت محلی، مراسم عزاداری برای مدت سی دقیقه متوقف شد.

این اداره کل برای رفاه حال مردم از قبل هماهنگی های لازم را با مسئولان هیات های مذهبی کرده بود.

حضور گسترده مردم و هیات های سینه زنی و زنجیر زنی عظمت خاصی به نماز جماعت ظهر و عصر امروز که در مناطق مختلف استان سیستان و بلوچستان برگزار شد، بخشید.

در این استان با 19شهرستان تابعه که حدود دو میلیون و 700 هزار نفر جمعیت دارد ، 665 هیات مذهبی فعالیت دارد.

گزارش خبرنگاران ایرنا حاکی است: نماز جماعت ظهر عاشورا علاوه بر زاهدان با حضور گسترده مردم عزادار شهرستانهای نصرت آباد، زابل، هیرمند، زهک، خاش، میرجاوه، سراوان و ایرانشهر اقامه شد.

همچنین نماز ظهر عاشورا در بزمان، دلگان، راسک، نیکشهر، چابهار، کنارک، زرآباد ، مهرستان، سوران و هامون هم برگزار شد.

آخرین مطالب
(تعداد کل صفحات:2)      [1]   [2]  

آرشیو مطالب