تبلیغات
« ستاد سراوان » - مطالب مهر 1393


به طور کلی عناصری در نقاط مختلف جهان که گرایش به داعش دارند تلاش می‌کنند از مرز ایران به سمت عراق و سوریه حرکت کنند اما به صورت تشکیلاتی نیستند و تعدادشان بسیار کم است.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشورگفت: ۲۴ گروه برای انجام عملیات انتحاری قصد ورود به کشور را داشتند که موفق شدیم دو گروه از آنها را قبل از اینکه به ایران وارد شوند نابود کنیم و عناصر آنها را به هلاکت برسانیم.

 سردار حسین ذوالفقاری در حاشیه مراسم هفتمین روز درگذشت شهدای سانحه هوایی نیروی انتظامی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص دلیل دیر احضار کردن سفیر پاکستان به دنبال حمله تروریست‌ها به نیروهای مرزی کشورمان اظهار داشت: اتفاقا اعلام موضع ما به موقع بوده و ما درهمان موقع اعلام موضع کردیم و سوابق آن نیز موجود است.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور ادامه داد: ما موضع خود را به وزارت خارجه اعلام کردیم اما اسناد و مدارکی که این موضوع را ثابت می‌کند کافی نیست در صورتی که ما اعلام کردیم اسناد و مدارک لازم را در این خصوص داریم و مسئولین پاکستانی نباید این موضوع را انکار کنند. وی گفت: من به صراحت می‌گویم که مرزهای ما با کشور پاکستان مشکل دارد و درخواست کردیم استقرار نیروهای غربی افزایش یابد تا امنیت بیشتر شود چرا که در این قسمت با پاکستانی‌ها مشکل داریم چون گروههایی که در آنجا حضور دارند مسایلی را ایجاد می‌کنند و ما قول می‌دهیم این مسایل را پیگیری کنیم.

ذوالفقاری در پاسخ به سوال دیگری در خصوص حمله به پاسگاه و انهدام یک دستگاه تانک نیز توضیح داد: گروهک تروریستی جیش العدل این مساله را پذیرفته و در آن حادثه، نیروهای ما در برابر این گروه مقاومت کردند و موفق به عقب راندن آن‌ها شدند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور خاطرنشان کرد: موضوعی که در خصوص پاکستان باید متذکر شوم این است که نیروهای پاکستانی در تاریکی شب و هنگامی که لباس سیاه به تن داشتند وارد خاک ما شدند که این موضوع را مرزبانان پاکستانی نیز تایید می‌کنند یکی از این نیروهای پاکستانی در جریان درگیری با مرزبانان ما کشته شدند.

وی در خصوص اظهارنظر مقامات پاکستانی در رابطه با این موضوع نیز گفت: مقامات پاکستانی مدعی شدند که مرزبانان آنان در تعقیب اشرار وارد خاک ایران شدند اما این تنها یک ادعاست و ما نمی‌توانیم آن را تایید کنیم.

ذوالفقاری در خصوص آموزش نیروهای مرزی نیز تصریح کرد: ما به نیروهای مرزی خود به صورت مستمر آموزش داده‌ایم و در سایه این آموزش‌ها بوده که توانسته‌ایم بسیاری از حملات را دفع کنیم چراکه اگر این آموزش‌ها نبود، تعداد این حملات چند برابر می‌شد.

وی ادامه داد: بیشتری نیروهای ما به صورت ویژه آموزش می‌بینند و در زمینه‌هایی نیز البته با کمبودهایی روبرو هستیم.

معاون امنیت و انتظامی وزیر کشور تصریح کرد: در حال حاضر تا ۷۰ درصد شاهد استقرار واحدهای پاسگاهی در مرزهای به سمت منطقه دریا و در سمت سراوان نیز در حال تکمیل پاسگاه‌ها و توسعه آن هستیم.

وی گفت: وقتی گروههای مسلح و چریکی که در منطقه ما نیستند به صورت پراکنده حملاتی انجام می‌دهند، این مسایل اتفاق می‌افتد اما ما تلاش می‌کنیم که این اتفاقات دیگر صورت رخ ندهد.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور افزود: به عنوان مثال ۲۴ گروه برای انجام عملیات انتحاری قصد ورود به کشور را داشتند که موفق شدیم دو گروه از آنها را قبل از اینکه به ایران وارد شوند نابود کنیم و عناصر آن‌ها را به هلاکت برسانیم.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص پیوستن برخی از نیروهای افغانی داعش از مرز ایران به عراق نیز گفت: به طور کلی عناصری در نقاط مختلف جهان که گرایش به داعش دارند تلاش می‌کنند از مرز ایران به سمت عراق و سوریه حرکت کنند اما به صورت تشکیلاتی نیستند و تعدادشان بسیار کم است.

نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی هفته گذشته در استان سیستان و بلوچستان که منجر به شهادت مأموران نیروی انتظامی شد، گفت: پس از وقوع این حادثه، دولت پیگیری ها و اقدامات لازم را از طریق وزارت امور خارجه و وزارت کشور انجام داده اما متأسفانه دولت پاکستان کنترل لازم بر مرزهای کشورش را نداشته و با مشکلات داخلی فراوانی روبروست. 
هدایت الله میرمرادزهی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دولت(پاد) گفت: این که عده ای بخواهند دیپلماسی دولت را زیر سوال ببرند و بگویند که دولت هیچ کاری نکرده، منصفانه نیست، دولت تمام تلاش خود را می کند اما وقتی کشوری مثل پاکستان نمی تواند امنیت کشورش را برقرار کند و پاسخگو نیست این گونه مشکلات پیش می آید. 
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان این که مشکل حوادث تروریستی از چند جنبه قابل بررسی است که یکی از آنها مربوط به دیپلماسی است، افزود: یکی از راهکارها این است که در شهرهای مختلف مرزی گذرگاه احداث شود تا رفت و آمدها از طریق گذرگاه و با ارائه روادید انجام شده و نظارت بیشتری صورت گیرد و تجارت مرزی نیز رونق گیرد. 
وی ادامه داد: مساله بعدی این است که اگر از جانب کشور همسایه ای مثل پاکستان مشکلی پیش می آید، با توجه به این که نیروهای شهرستان و استانی ما نمی توانند بدون مجوز به خاک کشور همسایه ورود پیدا کنند، این مساله از طریق دیپلماسی و وزارت امور خارجه پیگیری شده و قبلا مذاکرات و ملاقاتهایی از سوی مقامات دو کشور در این زمینه انجام شده است اما متأسفانه وضعیت کشور پاکستان به گونه ای است که کسی جوابگو نیست و آنها مشکلات زیادی در کشور خودشان دارند. باید یک پروتکل امنیتی بین دو کشور ایران و پاکستان امضاء شود و مناطق مرزی، امن قلمداد شده و در این مناطق، تجارت آزاد شکل بگیرد. 
میرمرادزهی تأکید کرد: این که عده ای بخواهند دیپلماسی دولت را زیر سوال ببرند و بگویند که دولت هیچ کاری نکرده، منصفانه نیست، دولت تمام تلاش خود را می کند اما وقتی کشوری مثل پاکستان نمی تواند امنیت کشورش را برقرار کند و پاسخگو نیست این گونه مشکلات پیش می آید. 
وی افزود: باید مسئولان مرتبط دو کشور با یکدیگر جلساتی را بگذارند و راهکارهای مشترکی که به نفع امنیت هر دو کشور باشد را عملیاتی کنند و تجارت در شهرهای مرزی را گسترش بدهند. 
به گزارش پاد، ترور مرزداران کشورمان در شهرستان سراوان در هفته گذشته، بهانه ای برای زیرسوال بردن دستگاه دیپلماسی دولت شد، این در حالی است که وقوع چنین حوادثی در دولتهای پیشین نیز سابقه داشته اما هیچگاه منتقدان دولت از آن سوء استفاده نکرده و دستگاه دیپلماسی کشور را تحت فشار قرار نداده اند. 
 رهبر معظم انقلاب اسلامی دو روز پیش ضمن صدور احکام اعضای جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی به بیان برخی خواسته‌ها از این شورا به منظور اجرا در نظام تصمیم‌گیری و سیاستگذاری فرهنگی کشور پرداختند.

این خواست‌ها که در هفت بند ارائه شده بود به صورت خلاصه شامل تحقق و اجرای سریع و کامل تصمیمات و مصوبات و پیگیری آنها تا حصول نتیجه کامل، برخورد فعال و مبتکرانه با این جبهه بندی آشکار هواداران فرهنگ انقلابی و اسلامی ومعارضان عنود با انگیزه آن، ایجاد حلقه های مکمل و تسهیل گر و الهام بخش در فعالیت های خودجوش و فراگیر مردمی عرصه فرهنگ، ایجاد ظرفیت های نرم افزاری و سخت افزاری و منابع انسانی از مهندسی ساختار فعالیت ها و مدیریت های فرهنگی، پیگیری جدی پیشرفت و شتاب حرکت علمی و فناوری کشور، بازنگری در مهندسی فرهنگی و موضوع تحول و نوسازی در نظام آموزشی و علمی کشور و تشکیل منظم و به موقع جلسات شورای عالی و حضور فعال و با مطالعه و سازنده اعضاء به ویژه رؤسای قوا در جلسات و مباحث شورا و صرف وقت و همت کافی توسط همه اعضاء بویژه اعضاء حقیقی می‌شد.

به همین بهانه به مرور برخی از خواست‌ها و انتظارات مقام معظم رهبری از شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال‌های اخیر پرداخته است که مرور آنها می‌تواند در آستانه آغاز فعالیت دور جدید این شورا چراغ راه ادامه فعالیت آن قرار بگیرد:

ضرورت ایجاد پیوست فرهنگی

یکی از نکاتی که رهبر انقلاب در دیدارهای گذشته خود با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی همواره تذکر داده‌اند ضرورت تدوین پیوست فرهنگی برای اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مختلف اجرایی در کشور است که به صورت محدود در مواردی چند مورد توجه دستگاه‌های دولتی قرار گرفته است. ایشان در همین زمینه اظهار داشته‌اند:ادامه مطلب


دفتر امام جمعه اهل سنت زاهدان، مولوی عبدالحمید در این نامه با اشاره به اوضاع بحرانی جهان اسلام، وحدت و اخوت را از نیازهای اساسی امت اسلامی دانست و تعامل و حکمت و دوراندیشی را از راه‎های رسیدن به این دو مهم عنوان کرد. 

امام جمعه اهل سنت زاهدان در بخشی از این نامه خطاب به پادشاه عربستان آورده است: «با توجه به اینکه دشمنان اسلام همواره در صدد فرصت اند تا از هر اتفاقی جهت شعله ور کردن آتش فتنه در کشورهای اسلامی بهره برداری نمایند و از آب گل آلود ماهی بگیرند، لذا بنده به نمایندگی از علما و نخبگان اهل سنت ایران خواستار استفاده حضرتعالی از اختیارات ویژۀ خود مبنی بر لغو حکم اعدام شیخ "نمر باقر النمر" هستم.» 

مولانا عبدالحمید این اقدام را سبب تحکیم وحدت و اخوت مسلمانان دانسته و افزوده است: «بدون شک لغو این حکم از سوی جنابعالی نتایج بسیار مثبتی را در پی دارد؛ قطعا چنین اقدامی موجب تحکیم وحدت و اخوت بیش از پیش مسلمانان و تقویت نگاه دوستی و برادری می شود. رهبر انقلاب اسلامی در دیدار روز پنج‌شنبه با آقای رمضان عبدالله، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین بر لزوم مراقبت نسبت به توطئه‌های پیچیده‌ی دشمن تأکید کردند و دو راهبرد «افزایش آمادگی‌ها در برابر حملات احتمالی دشمن» و «برنامه‌ریزی برای همراه شدن کرانه‌ی غربی در رویارویی با رژیم صهیونیستی» را در این راستا ضروری شمردند. ایشان در ادامه ضمن روشن توصیف کردن چشم‌انداز تحولات منطقه فرمودند: «جنگ با رژیم صهیونیستی، یک جنگِ سرنوشت است که باید تکلیف را نهایی کند.» اما اهمیت مسأله‌ی فلسطین در برهه‌ی کنونی و دلیل تأکید رهبر انقلاب بر مسأله‌ی تجهیز تسلیحاتی کرانه‌ی غربی چیست؟ پیروزی مقاومت در جنگ ?? روزه‌ی غزه، چه تأثیری بر این جنگ سرنوشت جهان اسلام با نماد قدرت غربی داشته است؟ و چگونه می‌توان به آینده‌ی تحولات منطقه خوشبین بود؟ در گفت‌وگو با آقای حسین رویوران، کارشناس مسائل منطقه به بحث درباره‌ی این مسائل پرداختیم.

 

* با پایان جنگ ?? روزه‌ی غزه به نفع مقاومت اسلامی، صفحه‌ی جدیدی در معادلات قدرت در منطقه ورق خورده است. رژیم صهیونیستی که مولود قدرت غربی در منطقه‌ی ما و نماد این قدرت بشمار می‌رفت در این جنگ شکست خورد. به نظر شما در شرایط کنونی منطقه، پرداختن و توجه کردن به نبرد با رژیم صهیونیستی چه جایگاه و اهمیتی دارد؟

ما باید توجه کنیم که رژیم صهیونیستی محصول جامعه‌ی سرمایه‌داری غربی است که از همان بدو تأسیس مورد حمایت آنها بوده است و البته نقش انگلستان در شکل‌گیری این رژیم بسیار برجسته بود. از دهه‌ی ?? میلادی به این طرف آمریکا وارد میدان شد و ما شاهد بودیم که پس از اعلام موجودیت رژیم صهیونیستی، آمریکا نخستین کشوری بود که او را به رسمیت شناخت. حمایت‌های ایالات متحده از این رژیم از همان ابتدا در قالب مقرری‌های مشخص نظامی و اقتصادی وجود داشته که جمع همه‌ی آنها با محاسبه به قیمت امروز از مرز ????ملیارد دلار نیز عبور کرده است.ادامه مطلب
تاریخ : یکشنبه 27 مهر 1393

مباهله پیامبر با نصرانیان نجران، از دو جنبه نشان درستی و صداقت اوست. اوّلاً، محض پیشنهاد مباهله از جانب پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم خود گواه این مدعاست؛ زیرا تا کسی به صداقت و حقانیّت خود ایمان راسخ نداشته باشد پا در این ره نمی نهد. نتیجه مباهله، بسیار سخت و هولناک است و چه بسا به از بین رفتن و نابودی دروغ گو بینجامد. از طرف دیگر، پیامبر کسانی را با خود به میدان مباهله آورد که عزیزترین افراد و جگرگوشه های او بودند. این خود، نشان عمق ایمان و اعتقاد پیامبر به درستی دعوتش می باشد که با جرأت تمام، نه تنها خود، بلکه خانواده اش را در معرض خطر قرار می دهد.

مباهله، سند عظمت اهل بیت

مفسران و محدثان شیعه و اهل تسنّن تصریح کرده اند که آیه مباهله در حق اهل بیت پیامبر نازل شده است و پیامبر تنها کسانی را که همراه خود به میعادگاه برد فرزندانش حسن و حسین و دخترش فاطمه و دامادش علی علیهم السلام بودند. بنابراین منظور از «اَبْنائَنا» در آیه منحصرا حسن و حسین علیهماالسلام هستند، همان طور که منظور از «نِساءَنا» فاطمه علیهاالسلام و منظور از «اَنْفُسَنا» تنها علی علیه السلام بوده است. این آیه هم چنین به این نکته لطیف اشاره دارد که علی علیه السلام در منزلت جان و نفس پیامبر است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی، حسینعلی شهریاری، نماینده مردم زاهدان در تذکر شفاهی با اشاره به اینکه سال‌هاست سیستان و بلوچستان دچار ناامنی بوده و هر چند وقت یکبار شاهد به شهادت رسیدن فرزندان این مرز و بوم هستیم، گفت: طی چند روز گذشته تعداد قابل توجهی از عزیزان ما به شهادت رسیدند که باید بگویم متأسفانه مسئولینی که باید پاسخگو باشند فرار رو به جلو را انتخاب کرده و مسئولیت‌ها را به گردن دیگران می اندازند.

وی افزود: وزارت امور خارجه با سیاست لبخند هیچوقت نتوانسته از حقوق شهروندان ما دفاع و با دولت بی دولت پاکستان برخورد کند و نیروی انتظامی نیز تدابیر لازم را به کار نگرفته است، نیروی انتظامی از دادن جلیقه‌های ضد گلوله به عزیزان ما در مرز که شبیه منطقه عملیاتی جنگی شده است دریغ کرده، این در حالی است که مسئولین از این مزایا استفاده می کنند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خطاب به رئیس مجلس گفت: از شما به عنوان نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی می خواهم که این مسئله را به طور جدی پیگیری کنید.

شهریاری افزود: متأسفانه تعداد زیادی از شهروندان استان به دلیل ناامنی مهاجرت کردند و در شرایط فعلی توسعه اقتصادی در استان اتفاق نمی‌افتد، ضمن اینکه خیل جوانان تحصیلکرده نیز بلاتکلیف ماندند و این امر با آمارهایی که دولت می دهد سازگار نیست.

نماینده مردم زاهدان در مجلس گفت: از شورای عالی امنیت ملی می خواهم اجازه برخورد با تروریست ها در آن سوی مرزها را بدهد و با دادن اجازه موشک باران محل استقرار این نیروها در آن سوی مرزها تکلیف را روشن کند تا بیش از این شاهد شهادت این عزیزان نباشیم.

وی افزود: از زحمات سربازان گمنام امام زمان باید تقدیر کرد که اگر نبودند معلوم نبود چند عملیات انتحاری دیگر در استان اتفاق می افتاد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در حضور رئیس جمهور هم این مسئله را مطرح کردم. رئیس جمهور گفت این موضوع را به آقای شمخانی بگویید تا به صورت جدی در جلسات شورای عالی امنیت ملی پیگیری کند.

به گزارش مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: این موضوع را با مجلس سنای پاکستان در میان گذاشتیم و با آنها در این باره صحبت کردیم؛ ضمن اینکه در شورای عالی امنیت ملی نیز این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس سیستان و بلوچستان، محسن داوودی اظهار کرد: ماموران پلیس آگاهی فرماندهی، انتظامی شهرستان سراوان با تلاش شبانه روزی و همکاری خوب مردم موفق شدند دو نفر از اشرار و عاملان شهادت ماموران یگان 11 سراوان را که در سال 1390 به شهادت رسیده بودند را شناسایی و دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی سراوان افزود: در بازجویی پلیس از متهمان مشخص شد این اقدام در سال 90 با هم دستی یک نفر دیگر که مسلح به اسلحه کلاش بوده‌اند صورت گرفته است.

داوودی گفت: این افراد با یک دستگاه موتورسیکلت 120 کیلوگرم مواد مخدر را از قاچاقچیان تحویل گرفته و قصد انتقال آن را به داخل کشور داشته‌اند که حین انتقال مواد به ماموران برخورد و بلافاصله اقدام به تیراندازی کرده و با به شهادت رساندن دو مامور یگان تکاوری اقدام به فرار کردند.

وی گفت: متهمان در این مدت در یکی از روستاهای شهرستان خاش پنهان شده بودند که با تلاش نیروهای مردمی و پلیس آگاهی دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.  
 
حجت‌الاسلام علوی پیش از ظهر امروز در حرم رضوی گفت: ایجاد امنیت فرهنگ در جامعه اسلامی ما از ارزش بالایی برخوردار است. سربازان گمنام امام زمان(عج) چهارمین دهه خدمت در راه حفظ ارزش‌ها را آغاز می‌کنند. در دوره ظهور حضرت ولیعصر(ع) خداوند متعال زمینه جاری‌شدن دین را فراهم می‌کند و یکی از دستاوردهای جامعه مهدوی استقرار امنیت است.
او ادامه داد: از نظر اسلام، امنیت حق مسلمانان است. کسانی که به خدا ایمان دارند و ایمان خود را به ظلمی نیالوده‌اند باید دارای امنیت باشند و این حق آنها است. وظیفه حکومت اسلامی نیز ایجاد امنیت است؛ لذا ایجاد امنیت و حدود انسانی و اسلامی، از اهداف این نظام است.
وزیر اطلاعات گفت: جمهوری اسلامی ایران، ایجاد امنیت برای ملت خود را جزو وظایف اساسی می‌داند. رهبر معظم انقلاب در همین مکان مقدس(حرم رضوی) شعار سال را اعلام کردند. زمانی فرهنگ و اقتصاد شکوفا می‌شود که جامعه از امنیت برخوردار باشد. اساس امنیت در جامعه، فرهنگ ایمانی است.


گروه مرزبانی فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان از به هلاکت رساندن تنی چند از اشرار مسلح در درگیری مرزداران هنگ مرزی زاهدان خبر داد.

سرتیپ دوم پاسدار "رهام بخش حبیبی" با اعلام این خبر افزود :مرزداران هنگ مرزی زاهدان با اشرافیت اطلاعاتی شب گذشته از فعالیت اشرار مسلح در نقطه صفر مرزی وقصد آن‌ها مبنی بر ورود به داخل کشور آگاه و پس از ساماندهی و آموزش‌های لازم، متوقف ساختن آن‌ها را در دستور کار خود قرار دادند.

وی گفت: مرزداران هنگ مرزی زاهدان در درگیری با اشرار مسلح توانستند ضمن به هلاکت رساندن تنی چند از آن‌ها، یک دستگاه خودرو و مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات را توقیف و کشف و ضبط نمایند.

حبیبی ضمن تقدیر از مرزداران هنگ مرزی زاهدان که با رشادت خود مانع از ورود اشرار مسلح به داخل کشور شدند گفت: در این درگیری دو نفر از جان برکفان مرزبانی سیستان و بلوچستان به نام‌های ستوان‌دوم "جواد باقری" و استواردوم "رضا بارانی" به فیض عظمای شهادت نائل شدند.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان در پایان افزود: ورود به حریم امنیتی جمهوری اسلامی ایران هزینه سنگینی برای متجاوزین به دنبال خواهد داشت و مرزداران دلاور این استان در راه حفظ مرزها، تا آخرین قطره خون ایستاده‌اند و با اقتدار کامل با هرگونه تخلف واقدامات غیرقانونی در مرز مقابله و برخورد خواهند کرد.تاریخ : پنجشنبه 24 مهر 1393
هر کس بعداز نماز جمعه یک مرتبه سوره توحید، هفت مرتبه سوره فلق و هفت مرتبه ناس را بخواند، تا جمعه دیگر بلا و فتنه ای به او نمی رسد. (ثواب الاعمال، ص 455)

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
نماز عبادی ، سیاسی جمعه این هفته به امامت حجت الاسلام علی جان زاده امام جمعه موقت ومسئول عقید تی ، سیاسی فر ماندهی انتظامی سراوان بر گزار می شود .

ساعت اذان 11 و 6 دقیقه می باشد .


 رهبر معظم انقلاب اسلامی در خجسته عید سعید غدیر در دیدار با هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، «نصب امیرمؤمنان به امامت» و «توجه و پرداختن اسلام به سیاست و حکومت» را دو مفهوم اساسی واقعه غدیر خم خواندند.
تاكید رهبر انقلاب بر خودداری از اختلاف‌افكنی بین شیعه و سنی
ایشان با تأکید بر ضرورت حیاتی اتحاد و همبستگی مسلمانان افزودند: هرکسی و هر اقدامی که موجب تحریک احساسات طرف مقابل و اختلاف شیعه و سنی شود، به «امریکا، انگلیس خبیث و صهیونیزم» یعنی بوجود آورندگان جریان جاهل، متحجر و وابسته تکفیری کمک می‌کند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تبریک عید بزرگ غدیر، واقعه مهم و پرمغز غدیر خم را جزو مسلمات تاریخ اسلام خواندند و خاطرنشان کردند: هیچ یک از پیروان فرق اسلامی در «اصل وقوع غدیرخم و جمله شریف پیامبر ختمی مرتبت» یعنی من کنت مولاه فهذا علی مولاه تردیدی ندارد.


ادامه مطلب


 رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در خجسته عید سعید غدیر در دیدار با هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، «نصب امیرمؤمنان به امامت» و «توجه و پرداختن اسلام به سیاست و حکومت» را دو مفهوم اساسی واقعه غدیر خم خواندند و با تأکید بر ضرورت حیاتی اتحاد و همبستگی مسلمانان افزودند: هرکسی و هر اقدامی که موجب تحریک احساسات طرف مقابل و اختلاف شیعه و سنی شود، به «امریکا، انگلیس خبیث و صهیونیزم» یعنی بوجود آورندگان جریان جاهل، متحجر و وابسته تکفیری کمک می کند.

حضرت آیت الله خامنه ای با تبریک عید بزرگ غدیر، واقعه مهم و پرمغز غدیر خم را جزو مسلمات تاریخ اسلام خواندند و خاطرنشان کردند: هیچ یک از پیروان فرق اسلامی در «اصل وقوع غدیرخم و جمله شریف پیامبر ختمی مرتبت» یعنی من کنت مولاه فهذا علی مولاه تردیدی ندارد.


ادامه مطلب سردار 'حسین رحیمی' در مراسم نماز جمعه در جمع نماگزاران مصلای قدس زاهدان اظهار داشت: علاوه بر این، هر دو ماه 350 نفر از جوانان استان برای انجام خدمت مقدس سربازی ضمن فراگیری آموزشهای لازم در همین استان خدمت خواهند کرد.

وی اضافه کرد: همچنین به منظور ارتقا توان علمی نیروهای انتظامی و جوانان استان دو مرکز آموزش عالی شامل سومین شعبه دانشگاه علوم انتظامی (پس از خراسان رضوی و آذربایجان غربی) و مرکز جامع علمی کاربردی انتظامی استان به مناسبت هفته نیروی انتظامی فردا در زاهدان راه اندازی می شود.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: به برکت خون شهدا و تلاش شبانه روزی فرزندان این ملت در نیروی انتظامی و سایر ارگانهای امنیتی، امنیت پایدار در ایران اسلامی برقرار است.

وی اظهار داشت: جان بر کفان نیروی انتظامی با جان و دل در راه حفظ امنیت و آرامش جامعه تلاش می کنند و با اقتدار حافظ امنیت و کیان میهن اسلامی هستند و در این راه چنانچه پرچمی از دست یک سرباز بیفتد سرباز دیگری آن را مقتدرانه به اهتزاز در می آورد.

سردار رحیمی با بیان اینکه شعار جامعه محوری و مردم مداری سرلوحه کار نیروی انتظامی است، گفت: پلیس 110 امروز در هر نقطه و مکان و زمانی که نیاز باشد آماده خدمتگزاری است و در برخورد با متخلفان و قانون شکنان ذره ای تعلل نمی کند و تلاش برای زدودن انگ ناامنی از این استان سرلوحه کار و اولویت نخست نیروی انتظامی است.

وی با گرامیداشت یاد چهار شهید نیروی انتظامی در سراوان اظهار داشت: مگر سربازی که از تهران برای خدمت در پاسگاه آسپیچ سراوان آمده بود و یا ستوان تازه دامادی که برای خدمتگزاری و کمک رسانی به هموطنان عازم ماموریت شده بود، چه گناهی داشت که باید سینه اش آماج گلوله شود.

وی افزود: افرادی که دست به چنین اقدامات ناجوانمردانه می زنند نه شیعه و نه سنی بلکه از کفار هستند و به دین و انسانیت اعتقادی ندارند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: پلیس خدمتگزار مردم است و برای تامین امنیت و آسایش و فراهم کردن زمینه سرمایه گذاری و پیشرفت و توسعه استان از هیچ تلاشی فروگذار نیست، افرادی که این خدمتگزاران مردم را به شهادت می رسانند بطور قطع و یقین مخالف توسعه و پیشرفت منطقه و وحدت و انسجام مردم هستند.

وی خاطر نشان کرد: علت آن همه عقب ماندگی و عدم توسعه و پیشرفت استان چنین افرادی هستند که با ایجاد ناامنی تمام سرمایه ها و سرمایه گذاران و نیروهای متخصص و اندیشمند را از این منطقه فراری می دهند اما بدانند که نیروهای انتظامی با اقتدار با مخلان امنیت و قانون گریزان برخورد می کند و ذره ای از رسالت خود کوتاه نخواهد آمد.

رحیمی تصریح کرد: ماموران انتظامی شهادت را سعادت می دانند و از آن استقبال می کنند و همواره بر این عقیده استوارند که در راه خدمت به مردم و نظام اسلامی و حفظ امنیت و دستاوردهای انقلاب و نظام چه پیروز شوند و چه شهید، سعادتمند هستند زیرا هر دو راه سعادت است.
ایرنا

   
صبح امروز در هشت کیلومتری محور جکیگور، تله انفجاری در مسیر تردد خودروی پلیس‌ راه منفجر شد.

فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان افزود: در این حادثه تنها به خودروها خسارت وارد شده و خوشبختانه هیچ یک از ماموران پلیس راه صدمه ندیده‌اند.

وی گفت: علت حادثه در دست پیگیری مسئولان امنیتی سیستان و بلوچستان قرار دارد.

ترور یکی از کارکنان فرمانداری ایرانشهر

همچنین روابط عمومی فرمانداری ایرانشهر طبق خبری اعلام کرد بهرام باشنده صبح شنبه هنگام عزیمت به محل کار در مقابل منزلش از سوی دو راکب موتورسیکلت ترور شد که پس از انتقال به بیمارستان و با وجود تلاش پزشکان به علت شدت جراحات وارده جان سپرده است.

شناسایی عوامل این حادثه توسط ماموران امنیتی در دست بررسی قرار دارد.

-  

آخرین مطالب
(تعداد کل صفحات:3)      [1]   [2]   [3]  

آرشیو مطالب