تبلیغات
« ستاد سراوان » - مطالب شهریور 1393

 جلسه شورای اداری شهرستان سراوان ساعت یک ظهر سی ام  با حضور فر ماندار ،امام جمعه و مسئو لین اجرایی در محل فر مانداری تشکیل گردید .

ابتدا امام جمعه سراوان یکم مهر ماه آغاز باز گشایی مدارس و 31 شهریور آغاز جنگ تحمیلی در سال 1359 و آغاز هفته دفاع مقدس و شروع سر شماری ملی را گرامی داشت وی افزود : طرح سرشماری که کشاورزان زحمات وافری می کشند را به فال نیک می گیریم و در خصوص نظام اسلامی و نقش تعلیم و تر بیت اسلامی بایددر اولویت کاری قرار گیرد و تر بیت و اخلاق لازم است در راس کار آموزش و پرورش نیزقرار گیرد تا بتوانیم جوانان با ایمان تعلیم و تر بیت به جا معه تحو یل دهیم غلامرضا دهقات اشاره ای  بر سخنا ن مقام معظم رهبری که اخیرا" نسبت به جهان مستمر عملی با هدف کسب مر جعیت علمی و فناوری در جهان سفارش نمودند .

وی افزود: حفظ شعا ئر اسلامی با عث ما ندگاری و ثبات نظام می شود و در زمان فعلی حضور در تمام صحنه های سیاسی ، فر هنگی اجتماعی ، اقتصادی تداوم بخش راه شهدا می باشد . و امروز دشمنان نظام و انقلاب با خدعه و تزو یر دست بر نمی دارند و سعی می کنند با انواع هجمه ها به مرزها ، قرآن ، پیا مبران ، امامان به وحدت و اتحاد ، اخوت و برادری و تخریب افکار جوانان به وسیله ماهواره آنها را از صحنه ها دور نگاه دارند . و ما می توانیم با ابزارها یی مانند قرآن و فرامین و دستورات ائمه (ع) و معارف اسلامی بر جهان استکبار فائق آ ئیم . وی با اشاره به روایات و احادیث از پیا مبر اکرم (ص) تصریح کرد : خداوند همه گنا هان همراه با توبه می بخشد ، مگر گنا هی که دین جدید را پد ید آورید و یا حق کارگری را غصب کنید و یا به نام اسلام همه نوع خیا نت را انجام دهید و ما وظیفه داریم با حفظ وحدت و همدلی و اتحاد و انسجام را حفط و در برابر توطئه ها ی دوشمنان هوشیار باشیم .

سپس حسن نوروزی مدیریت آموزش و پرورش سراوان ، باز کشائی مهر را تبریک و آنرا بعنوان پروژه مهر نام برد وی افزود : ابلاغ کلیه فر هنگیان تا تاریخ 10/ 5/ 93 آماده و تمام پرسنل عنوان و محل شغلی و کارشان مشخص شده است و هیچ دغدغه ای نداریم

وی اضافه کرد : امسال حدود 23 هزار دانش آموز در مقاطع تحصیلی با همان پرسنل سال گذشته و با توجه به افزایش آماری 2000 الی 3000 دانش آموز و با همان امکانات و تجهیزات انجام کار را به حول و قوه الهی شروع می نمائیم  و امسال در بحث سا ما ندهی به لحاظ اینکه خدای نکرده کلاس درسی بدون معلم نباشد ، ابلاغ خیلی از مد یران مجتمع ها را لغو که ضر به ای به امر آموزش و تعلیم و تربیت ایجاد نشود و در خیلی از شهر ها این سیاست راپیاده کردند و سعی شده با همان ظرفیت موجود کار شروع شود

مد یر آموزش و پرورش افزود : دولت محترم فقط در استان سیستان و بلوچستان طرح تحصیلی رایگان را قرار داده است و حدود 15 میلیارد تومان اعتبارات فقط به امر کتب درسی اختصاص و هزینه شده است وی از مسئو لین شهرستان و اولیاء محترم خواست آموزش و پرورش را یاری و اگر این زمینه ایجاد شود این مبلغ کمک بسیاری خوبی به آموزش و پرورش بود .

سپس درویش نارویی فر ماندار سراوان فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را گرامی و آنرا نکته آغاز دشمنان به سرگردی صدام  و جنگ فرا منطقه ای با همکاری دیگر کشورهای غرب و شرق به مدت هشت سال با هزینه های آشکار و ناوگان های مجهز و پیشرفته و کشورهایی مانند فرانسه جنگ را شروع کردند . و الحمد ا... به بر کت خون پا ک شهدا و فرزندان این کشور و پشتیبانی ملت و رهنمود های حضرت امام (ره) خوش نام  و پیروزو سر بلند بیرون آمدیم و اکنون در عرصه های سیاسی و بین المللی به یک کشوری قوی وقدرتمند مطرح هستیم  و علرغم حملات دریائی ، هوایی ، زمینی نتوانستند یک وجب از خاک کشور را تصرف کنند

فرماندار سراوان با اشاره به دنیای استکبار و پد یده داعش ، ائتلاف مبارزه با تروریسم جهانی جهت مقا بله با داعش تشکیل شد در غیاب جمهوری اسلامی ایران نتوانستند کاری را از پیش ببرند و با داعش مقا بله کنند  و در نهایت آمریکا مد عی اند که بدون حضور ایران نمی شود با داعش بر خورد کرد

وی در خصوص بازگشائی مدارس به مسئو لین تاکید نمودند مدارس از پوشش تحصیلی ، امنیتی ، انتظا می بر قرار گردد .

درویش نارویی اعلام کرد : تصرف اراضی ملی و زمین خواری از بخش سیرکان که آخرین نکته شرق کشور است ، تا شمال کشور متا سفانه شاهد بعضی از افراد سود جو و زمین خوار هستیم که در  تلو یز یون شما دیده اید و مردم گله مند هستند که اول میآیند حصار می کشند و بعد زمین را تصرف می کنند وی به مسئو لین ، منابع طبیعی ، مسکن و شهر سازی ، راه و ترابری و اراضی ملی تا کید نمودند این حرکات را پیگیری و متوقف نمایند ، و پرونده پیگیری تشکیل و افراد خاطی را به رئیس دادگستری که مسئو لیت مستقیم بر خورد قانونی را دارند و دادستان ارسال فر مایند و دادستان شهرستان این آمادگی را اعلام نموده اند و نگذارید حرض و طمع زمین خواری ایجاد شود . که روزی با کمبود زمین جهت ادارات مواجه نشویم .

فرماندار سراوان افزود : مسئو لین شهرستان ار تباط خودشان را با اصحاب مطبوعات و رسانه ها و سایت ها کم رنگ است  ، بیشتر نمایند و می طلبد خدمات دولت محترم اعلام و به تصویر کشیده شود تا شهروندان از خدمات نظام مطلع شوند وی در ادامه تاکید نمود : مسئولین روابط عمومی ادارات را فعال نمایند و این گلایه مندی را مرتفع نمایند و در مورد کلیه اتفاقات و بحران ها افزود : مسئو لین موظفند با کلیه امکانات دولی همکاری نمایند ، در هر زمانی که باشد  و در خاتمه اعلام کرد : مبلغ 35 الی 36 میلیارد تومان به شهرستان اختصاص یافته که مسئو لین لازم است پروژه و طرح ها را تعریف و سعی نمایند اعتبارات اختصاص یافته هزینه و جذب گردد . و ادارتی که به شهرداری سراوان بدهکار هستند نگذارند این بدهی ها افزایش یابد و نسبت به پرداخت بدهی ادارت شهرستان به شهرداری سفارش نمودند .

در انتها جلسه شورای اداری مسئولین جدید که مشغول بکار هستند معر فی شدند 1- دکترمهران محمودی بعنوان ریئس شورای شهر سراوان 2- توحیدی نیا بعنوان رییس بنیاد مسکن و شهر سازی 3- درازهی رئیس اداره اموزش و پرورش منطقه سیرکان .

 

سرهنگ محمدرضا کورسی رئیس پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با فارس، با اعلام این مطلب، اظهار داشت: به دنبال واژگونی وانت تویوتا فاقد پلاک که افاغنه غیر مجاز را سوار کرده بود ۷ نفر کشته و مجروح شدند.

رئیس پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان، گفت: این وانت تویوتا در مسیر ایرانشهر، خاش در محور فرعی ابتر به علت تخطی از سرعت مطمئنه واژگون شد.

سرهنگ کورسی، خاطر نشان کرد: به دنبال این واژگونی ۳ نفر از افاغنه فوت کردند و ۴ نفر نیز مجروح شدند و راننده نیز متواری شد.

 مولوی نذیراحمد سلامی در گفتگو با «نسیم» افزود: امر وحدت فارق از مباحث دین و مذهب، جزو ملزومات جوامع بشری است؛ چرا که بشر موجودی اجتماعی است و زندگی اجتماعی بدون همکاری، تعامل و همسویی محقق نمی‌شود. گذشته از این، دین مبین اسلام و قرآن کریم به عنوان کتاب آسمانی ما، سفارش فراوانی نسبت به حفظ وحدت میان مسلمانان دارند. مصالح امت اسلامی ایجاب می‌کند که نه تنها مسلمانان ایران، بلکه تمام مسلمانان جهان اختلافات جزئی و سطحی را کنار گذاشته و در سایه وحدت برای مقابله با دشمنان مشترک اسلام به روشنگری بپردازند. این مسئله بسیار حیاتی است و همه مذاهب و فرقی که در جامعه اسلامی زندگی می‌کنند؛ باید به آن توجه کنند.


ادامه مطلب

  


   امام جمعه شهرستان مرزی سراوان :حجت الاسلام غلامرضا دهقان ، در ابتدای خطبه های نماز همگان را توصیه وسفارش به رعایت تقوای الهی و ترک محرمات و دوری جستن از گنا هان تاکید و دعوت نمودند و در ادامه به این نکته اشاره    فر مودند : در منطق قرآن ، بد ترین اقسام استکبار ، نداشتن تمکین و تواضع در برابر فرمان خداوند و انبیای الهی است و در آ یاتی به این نوع استکبار اشاره می کند (( و اما الذین کفروا افلم تکن ایتی علیکم فا ستکبر تم و کنتم قوما مجرمین ))اما کسانی که کافر شدند به آنها گفته می شود مگر آ یات من بر شما خوانده نمی شد و شما استکبار کردید و قوم مجرمی بودید .

استکبار چون در بر دارنده مفا هیم خود بزرگ بینی ، فخر فروشی و بر تری طلبی است به طور کلی خلقی نا پسند و صفتی مذموم است .

وی در خصوص زمینه ها و عوامل پد ید آمدن استکبار افزود : این حا لت غا لبا" برای کسا نی پیش می آید که دارای موفغیت بر تری از لحاظ مالی ، اجتما عی،سیا سی ، علمی و ... با شند و شما شاهد هستید که انسا نها یا کشورها یی هستند که با رفتارهای مستکبرانه ، به چپا ول و تحت فرمان قرار دادن انسا نها و کشورهای دیگر روی می آورند و در قرآن کریم عوامل متعددی برای         گر فتاری در این دام بیان شده است 1- ثروت و قدرت 2- فقر فر هنگی و وابستگی فکری 3- توهم برتری در آفرینش 4- غفلت از قدرت نا محدود الهی است .

و قوم عاد از نظر قدرت جسمانی ، تمکین ما لی و تمدن مادی کم نظیر بودند و قصر های زیبا و قلعه های محکم می سا ختند به ویژه بر مکانهای مر تفع ، که نشانه قدرت و وسیله خود نمایی بود و آنها مردمانی خشن و جنگجو و این قدرت ظا هری آنها را سخت مغرور کرده بود و خود را شکست نا پذیر و بر تر از همه می پنداشتند و به همین دلیل در برابر خدا و پیا مبرشان هود به طغیان سرکشی ، و تکذیب و انکار بر خاستند

دوشنبه 31 شهریور ؛آغاز جنگ تحمیلی در سال 1359 (ه ش) و آغاز هفته دفاع مقدس می باشد ، کشور اسلامی ایران در سالهای 58 و 59 با توجه به اینکه اوضاع سیاسی و اقتصادی خوبی هنور بر خوردار نبود ، کشور ایران در تعرض مستقیم با قدرتهای سلط گر قرار گرفت و قدرتهای بزرگ برای اینکه کشورهای منطقه را همراه خود کنند ، صدور اندیشه های انقلاب اسلامی را برای کشورهای منطقه را خطر ناک عنوان کردند ، جنک تحمیلی هشت سال با تحریک و حمایت های همه جا نبه استکبار جهانی توسط رژیم بعثی عراق بر ملت ایران تحمیل کردند و جنگ زمینی ، هوایی، در یایی بر ایران تحمیل شد و فرودگا هها ، اماکن مهم کشور و شهر ها را بمب باران کرد  

وی افزود : هشت سال جنگ برعلیه ایران اسلامی شرف ، آزادگی ، و مقاومت و ایمان به خدا و دلاوری جوانان و شهدا را در صفحات تاریخ ایران ثبت کرد همواره با ید یاد شهداء را زنده نگهداریم و درسی برای جوانان آینده کشور باشد و سبک ز ندگی شهداء را در زندگی الگو قرار دهیم و برای دوشمنان جزء خواری و زشتی چیزی نماند حضرت امام خمینی (ره)فر مودند : ما انقلابمان را در جنگ به جهان صادر نمودیم ، ما مظلومیت خویش و ستم متجاوزان را در جنگ ثا بت نمودیم ، ما در جنگ دوستان و دشمنا نمان را شناخته ایم و به این نتیجه رسید یم که باید روی پای خودمان با یستیم .

خطیب جمعه ، اول مهر ماه سه شنبه (27 ذی القعده )روز باز گشایی مدارس و موسسات فر هنگی دانشگاهها حوزه ها ی علمیه را تبر یک  و خسته نباشید عرض نمودند و در ادامه افزودند : دانش و نگرش مدیران و معلمان واحد های آموزشی در هدایت امر تعلیم و تربیت در مدارس بسیار مهم و با اهمیت است  و در ادامه گفت : مدیری که با پشتوانه دانش خود ، دلسوزانه و علاقمندی مجموعه خود را با رهبردهای اخلاقی و مدیریت معنوی و متعا لی اداره می کند ، می تواند با سعی و کوشش قطعه ای از بهشت کرامت انسا نی را در مجموعه کاری خود خلق کند ، و در کلام حضرت امام خمینی (ر ه) اساس عا لم بر     تر بیت انسان است و انسان عصاره همه مو جودات است و  تمام عا لم و انبیاء(ع) آمده اند برای اینکه این عصاره با لقوه را بالفعل تبد یل کنند و انسان یک موجودی الهی بشود .

امام جمعه سراوان افزود : مهر ماه میلیونها دانش آموز آ غاز سال تحصیلی را شروع می کنند و یکی از مهمترین و اصلی ترین بر نامه دولت و انقلاب است که توسط آموزش و پرورش دنبال می شود و این بار سنگین پر مسئو لیت بعد از خا نواده بر عهده آموزش و پرورش است و خا نواده ها همراهی مطلو بی را با آموزش و پرورش داشته باشند .

وی تصریح کرد : خوشبختانه امسال در شهرستان مرزی سراوان با فعا لیت بسیار خوبی که معلمان  و دست اندر کاران امر تعلیم و تر بیت داشتند رتبه های ارزشمندی را برای جامعه و شهرستان کسب نمودند و حدود 23 نفر دانش آموز از مدارس شهرستان مرزی به دانشگاهها راه یا فته اند که به خانواده آنها و معلمین تلاشگر و مدیر یت آموزش و پرورش سراوان تبر یک و تشکر عرض می نمایم .

در انتهای خطبه ها از فر ماندهی انتظا می سراوان و پرسنل یگان تکا وری مواد مخدر که در شب گذشته با اشرار مسلح در گیر و مو فق به کشف 980 /876 کیلو گرم مواد مخدر از نوع تر یاک شدند تشکر بعمل آمد .

  تاریخ : پنجشنبه 27 شهریور 1393
 من برای شش نفر نزد خداوند ضمانت بهشت می نمایم، یکی از آنان کسی است که به سوی نمازجمعه برود، و در راه بمیرد، آنگاه بهشت برای اوست .(وسایل الشیعه، ج 5 ص11)  


////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

نماز عبادی ، سیاسی جمعه این هفته شهرستان مرزی سراوان به امامت حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا دهقان امام جمعه ،در محل مسجد جامع علی بن 

ابیطا لب (ع) شهرستان بر گزار می شود 

ضمنا" ، اذان ظهر و شروع خطبه هاسا عت 12 و 15 دقیقه می باشد.
                          
                                                                                    التماس دعا
 محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت امروز ( چهارشنبه ) خبر داد که حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک شرکت می کند. او همچنین گفت: «برنامه ای برای ملاقات با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا تنظیم نشده است.»

 

به گزارش رادیو فردا(Radio Farda)، براساس برنامه منتشر شده توسط سازمان ملل، حسن روحانی روز ۲۵ سپتامبر ( سوم مهرماه) در دومین روز نشست، سخنرانی خواهد کرد.

 

در روز نخست نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل، به ترتیب روسای جمهوری برزیل و آمریکا سخنرانی خواهند کرد.

 تاریخ : چهارشنبه 26 شهریور 1393
 

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب روز گذشته پشت پرده دعوت های مکرر آمریکا برای همکاری با ایران در مبارزه با داعش را بیان کردند. ایشان ۳ کد در این باره مطرح کردند. ابتدا درخواست سفیر آمریکا در عراق، دومین کد، درخواست جان کری وزیر خارجه آمریکا از جواد ظریف، وزیر خارجه ایران و سومین کد هم مروبط به درخواست وندی شرمن، معاون وزیر خارجه امریکا از عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران بوده است.

این بیان صریح رهبر انقلاب نشان داد ماجرای دعوت از ایران صورت گرفته است اما این ایران است که به این دعوت روی خوش نشان نداد و با آن مخالفت کرد. اما چرا ایران از حضور در ائتلاف آمریکایی علیه داعش خودداری میکند؟


ادامه مطلب


عطاالله سلطانی صبور در رابطه با سند تحول نظام آموزش و پرورش، گفت: همه می دانند که آموزش و پرورش اساس توسعه، پیشرفت، رشد و انتقال ارزش های فرهنگی یک ملت است، بنابراین برای پاسداری از فرهنگ مملکت، باید آموزش و پرورش را جدی گرفت.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای سلامی افزود: مقام معظم رهبری نیز فرموده اند که هزینه برای آموزش و پرورش هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری است، اما با توجه به این رویکرد، به آموزش و پرورش چندان که انتظار می رود بها داده نمی شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: بزرگترین مشکل مدارس، کمبود معلم بوده و اهداف مد نظر به همین دلیل، در مخاطره قرار می گیرد، لذا اگر خواسته، دستیابی به اهداف ارزشمند است نیازمند جذب نیروهای جدید، با سواد و تقویت نیروهای موجود هستیم.

وی با اشاره به تورم 40 درصدی سال گذشته گفت: در مقابل تورم های سالانه حقوق معلمان در حد ناچیز افزایش می یابد که این موضوع باعث شده قدرت خرید این قشر زحمتکش به شدت کاهش یابد.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: این اتفاقات در حالی رخ داد که در برخی از وزارتخانه ها، بصورت نامحسوس به حقوق کارمندان افزوده شد، در حالی که حقوق معلمان ثابت ماند و این موضوع مهمترین بحث در آموزش کشور است که باید به آن پرداخته شود.

وی با تاکید بر اینکه انگیزه لازم برای بهبود وضعیت در دولت دیده نمی شود، گفت: در وزارت بهداشت و درمان تحولی حائز اهمیت صورت گرفته که باعث دلگرمی مردم شده است، اما آیا آموزش و پرورش اهمیت کمتری از سایر بخش ها دارد، در حالی که افراد تحت نفوذ وزارت آموزش و پرورش، قریب 40 تا 50 میلیون نفر از جمعیت را در بر می گیرد.

نماینده مردم رزن در مجلس تصریح کرد: اگر هدف تحول آموزش و پرورش و تحقق اهداف باشد، باید میزان توجه را افزایش داد، اکنون مهمترین مشکل معملان نارضایتی از تبعیض و بی انگیزگی است و این موضوع باعث نگرانی برای آینده کشور می شود./  درویش نارویی صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان سراوان اظهار داشت: ما داشته‌های خود را می‌دانیم و بر مشکلات آموزش و پرورش نیز آگاهی داریم و با ارائه راهکاری مناسب برون رفتی از این وضعیت داشته باشیم و با برنامه‌ریزی صحیح و کمک و همکاری مردم مشکلات پیش رو را پوشش دهیم.

وی همچنین در ارتباط با طرح استقبال از مهر افزود: باید از تمام ظرفیت‌های مردمی در شهر و روستا و دستگاه‌های ذیربط به بهترین نحو استفاده شود تا دانش آموزان سال تحصیلی خوب و بی‌دغدغه ای را شروع کرده باشند.

وی در پایان به طرح سرشماری عمومی کشاورزی که یکی از طرح های مهم کشور به شمار می رود اشاره کرد و افزود: آموزش و پرورش آمادگی لازم برای روز آغاز سرشماری همزمان با دیگر نقاط کشور را داشته باشد که در یکی از مدارس روستایی در اولین زنگ تفریح مراسم آغازین سرشماری نیز برگزار شود.

نارویی همچنین تأکید معلمین با بیان اهمیت سرشماری کشاورزی برای دانش آموزان نیز هست داشته باشند.

 نماینده مردم شهرستانهای سراوان، سیب و سوران و مهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: جایگاه و فرهنگ و استعداد مردم شهرستان سراوان بیشتر از آن چیزی است که در حال حاضر مشاهده می‌شود.

هدایت الله میرمراد زهی افزود: با استفاده از استعدادهای بالقوه شهرستان و تربیت نیروی انسانی شاخص و دلسوز می توان بسیاری از مشکلات را ریشه یابی کرد و شاهد خروجی بهتری در شهرستان خواهیم بود.

در ادامه این جلسه  ریاست آموزش و پرورش شهرستان سراوان بیان داشت: در خیلی از کشورهای توسعه یافته مردم متولی آموزش هستند و دولت نقش هدایت‌کننده دارد ولی در کشور ما دولت عهده دار آموزش رایگان به مردم می باشد و با توجه به اعتبارات محدود بدون مشارکت مردم نمی توان از لحاظ کمی و کیفی آموزش خوبی ارائه کرد.

حسن نوروزی در ادامه گفت: آمادگی آموزش و پرورش در قالب پروژه مهر و داشتن برنامه‌های مدون در سال تحصیلی جدید با اولویت برنامه‌ریزی مناسب و صحیح که هرکدام از مدیران و کارشناسان باید با برنامه پیش بروند که چطور انگیزه، بهره وری و رغبت دانش آموزان و معلمین را افزایش دهیم.

نوروزی در پایان با بیان موفقیت‌های شهرستان سراوان گفت: رتبه هفتم استان در حوزه پرورشی، رتبه دوم استان در حوزه پشتیبانی، رتبه سوم استان در حوزه آموزش و رتبه اول استان در آزمون سراسری کنکور را کسب کرده‌ایم.

 بر اثر برخورد دو دستگاه سواری پراید در محور ارتباطی زابل-زاهدان که شب گذشته رخ داد متاسفانه تعداد 9 نفر جان خود را در این محور از دست دادند.

فرمانده پلیس راه شمال سیستان و بلوچستا با تائید این خبر اظهار داشت: مقارن ساعت 22.15 دقیقه شب گذشته در 100 کیلومتری شهر زاهدان و محور ارتباطی زابل دو خودرو سواری با یکدیگر بر خورد کردند که این سانحه دلخراش جان 9 نفر را گرفت.

سرهنگ ایوب شرافتی بیان داشت: بر اثر شدت تصادم تعداد 6 نفر از سرنشینان این دو خودرو در صحنه حادثه و تعداد 3 نفر نیز به دلیل جراحات وارده در بیمارستان جان خود را از دست دادند.

وی علت این سانحه دلخراش را انحراف به چپ و تخطی از سرعت مطوئنه توسط یکی از رانندگان عنوان کرد و افزود: متاسفانه سرعت غیرمجاز و انحراف به چپ از مهمترین عوامل سواح رانندگی در استان به شمار می‌رود.

وی عرض کم بسیاری از محور های ارتباطی و سهم اندک استان از راه‌های چهار بانده را یکی از عوامل مهم  و حادثه ساز در سیستان و بلوچستان عنوان کرد و افزود: به رغم تمهیدات لازم توسط نیروهای پلیس راه به منظور کاهش سرعت و نصب دوربین‌های سرعت سنج و کنترل نامحسوس در جاده‌های استان اما متاسفانه شاهد تخلفات بی شمار و بی توجهی رانندگان به سرعت مطمئنه هستیم.

شرافتی از رانندگان و گردشگرانی که در روز های پایانی تعطیلات قصد سفر داشته و یا در حال عزیمت به محل سکونت خود هستند توصیه کرد ضمن رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی از سرعت غیرمجاز، عجله و شتاب پرهیز و با آسودگی کامل رانندگی کنند.

  در ابتدای ماه جاری نیز تخطی از سرعت مطمئنه و سبقت غیر مجاز در محور زابل-زاهدان حادثه افرید و بر اثر برخورد یک دستگاه سواری زانتیا با یک دستگاه پراید چهار نفر در این محور جان خود را از دست دادند.
جان کری" وزیر امورخارجه آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه آمریکایی فاکس‌نیوز که روز چهارشنبه گذشته در شهر جده عربستان انجام شد، ادعا کرد: ایران با برنامه هسته‌ای خود تهدیدی بزرگتر از نوع تهدیدی که اکنون از سوی گروه داعش ایجاد شده؛ بوجود آورده است.

کری در پاسخ به سوال خبرنگار فاکس‌نیوز درباره اینکه آیا با نظر "هنری کیسینجر" مبنی بر اینکه خطر ایران برای امنیت ملی آمریکا از خطر داعش بیشتر است، موافق است یا نه، پاسخ داد: ایران ظاهرا با برنامه هسته‌ای خود تهدیدی خارق‌العاده ایجاد کرده است که این خطر از داعش به مراتب بیشتر است و ما به همین دلیل در تلاش برای تعامل با ایران هستیم.
 به گزارش خبرگزاری تسنیم، سرهنگ محمد ملاشاهی با اشاره به عملیات اخیر مرزبانان اظهار داشت: کارکنان گردان مرزی سیرکان در اجرای طرح ظفر یک، با اقدامات دقیق، پیگیری‌های شبانه روزی و اشرافیت اطلاعاتی، از قصد یک باند مواد مخدر برای انتقال محموله خود به داخل کشور مطلع شده و بلافاصله با آمادگی و تجهیزات کامل، به اجرای کمین و پوشش کامل نوار مرزی پرداختند.

جانشین فرماندهی مرزبانی سیستان و بلوچستان ادامه داد: قاچاقچیان که قصد داشتند مواد مخدر خود را از مسیرهای صعب العبور کوهستانی به عمق کشور وارد کنند، در بدو ورود به محدوده ممنوعه مرزی شناسایی شدند و پس از آگاهی از حضور نیروهای عملیاتی مرزبانی به سمت آنها تیراندازی کردند.

ملاشاهی خاطرنشان کرد: با تعقیب قاچاقچیان مسلح و انجام اقدامات دقیق عملیاتی سرانجام با آتش پر حجم و مقابله مقتدرانه مرزداران گردان مرزی سیرکان، قاچاقچیان ضمن برجای گذاشتن خودرو و محموله مواد مخدر،  مجبور به فرار به عمق خاک کشور پاکستان شدند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از هوشیاری و سرعت عمل مرزداران در برخورد با قاچاقچیان، متجاوزان و عناصر فرصت طلب، افزود: مرزداران در پاکسازی و بررسی خودرو توقیف شده توانستند ضمن کشف مقادیری مهمات، مقدار یک تن و 350 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک را کشف و ضبط کنند.

جانشین فرماندهی مرزبانی سیستان و بلوچستان در پایان گفت: مرزداران و دریابانان استان با پاسداری از مرزهای خاکی و آبی جنوب شرقی کشور، منطقه را برای فعالیت سوداگران مرگ نا امن کرده و با هرگونه تجاوز به مرزهای مقدس جمهوری اسلامی ایران مقتدرانه برخورد خواهند کرد.

انتهای پیام/     


   امام حمعه شهرستان مرزی سراوان :

حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا دهقان در ابتدای خطبه های نماز همگان را به رعایت تقوای الهی و دوری جستن از گنا هان ، و ترک محرمات دعوت نمودند و در ادامه به این نکته اشاره    فر مودند : انسان ها بایستی همه ی کارهایشان را فقط برای رضای خدای تبارک و تعالی انجام دهند ، تا با اخلاص و به درجه ی مخلصین بر سند وی در خصوص صبر و خشنودی فرمودند : سر آمد و راس اطا عت از خداوند است و باید در برابر اوامر الهی همیشه تسلیم باشیم و راضی به رضای خدا و مقدرات الهی که مقام بالای انسانی است باشیم .

خطیب جمعه با اشاره به آیات و روایات قرآنی افزود : با ید در راه بندگی و عبودیت خدا خاضع و فروتن باشیم و زمانی خداوند از شما رضا یت دارد و شما را خشنود میگرداند که حب و بغضها و دوستی و دوشمنیها را برای خدا خالص کنید امام صادق (ع) می فرمایند : کسی که برای خدا دوست دارد و برای خدا دشمنی میکند و برای خدا میبخشد ، ایمانش کامل است . و خشنودی خداجزء با یاد خدا به دست نمی آ ید ، و خدای متعال به کسا نی کرامت و عظمت می دهد که از او راضی است و او را دوست دارد  و ما باید در این مسیر به رضا یت و محبت خداوند متعال برسیم و چنا نچه به این مقصد حاصل شویم ، در حقیقت به همه چیز رسیده ایم .

وی تصریح کرد : نجات و رستگاری و کمال ، سعادت دنیا و آخرت انسان در گروه رضا یت خدای متعال است ، و رضا یت انسان از خداوند است .

در خطبه دوم یاد و خاطره شیخ محمد خیا بانی یکی از فعا لان سیاسی در دوره انقلاب مشروطه ایران را گرامی داشت و در ادامه بیان داشت : شیخ محمد خیا بانی در دوشنبه 22 شهریور 1299 برابر با 29 ذیحجه ، پس از در گیری و دخا لت فراق ها و در برابر متجاوزین ایستادگی کرد ، قیام اصلی او آن بود که وثوق الدوله تصویب قرار داد نیاز به مجلسی یکدست داشت ولی خیا بانی فوق شد علی رغم اعمال نفوظ وثوق نتواند به کارش ادامه دهد .

وی افزود : در منطقه شا هد تحولاتی در کشور و دولت عراق هستیم و انتخاب حیدر العبادی به سمت نخست وزیر جمهوری عراق و تشکیل دو لت جدید را به دولت و آحاد ملت عراق و مرجع محترم آن کشور تبر یک گفت و در ادامه بیان داشت : امیدواریم با این تحولات سیاسی با عث ثبات و امنیت کابینه با وحدت تمام انجام پذیرد که تر کیبی از گروه ها اعم از شیعه و سنی و کرد تشکیل شده  است و در سایه استمرار و تحکیم وفاق ملی ، دولت جد ید بتواند در کو تاه ترین زمان بر چا لش های امنیتی که گروهای تکفیری ، داعش  و تروریستی فا ئق آ یند و امروز آمریکا جنگ زرگری در مناطق با همکاری داعش راه انداخته است که با عث به خاک و خون کشیدن مردم مظلوم و تجاوز و غارت و آوارگی و ویرانی شهرها به نام اسلام شروع کرده است  و امروز با ید بعضی از سران کشورها درس عبرت بگیرند و امروز می بیند ید که دو لت یمن و بحرین  در برابر خواسته های به حق مردم ایستاده اند و آنها را به خاک و حون می کشا نند ، اینها باید از بعضی از کشورها که با عث سر نگونی دولت ها شدندپند بگیرندو مسلمانان با ید هوشیار باشند .

امام جمعه سراوان اعلام کرد : در هفته گذشته در منطقه مرزی شهرستان سراوان شا هد تجاوز گری تعدادی افراد فریب خورده از خدا بی خبر و جیره خوارکه خودشان را مسلمان و ادعای قو میت می کنند ، حر کت تروریستی کور را انجام دادند و قصد جنایت و خیا نت و تصرف پاسگاه مرزی را داشتند که با اقتدار و شجا عت بسیجیان مرزدار روبرو و یک بیسجی بنام یار محمد در زاده در پا سداری از مرزها مردانگی و شجا عت را به اثبات رساند به شهادت رسیدکه به خانواده آن شهید دلاورتبر یک و تسلیت عرض می نمایم

در انتهای نمازجمعه از مامورین و فر مانده یگان تکاوری و پلیس مبارزه با مواد مخدر فر ماندهی انتظامی شهرستان سراوان که دیشب در درگیری با اشرار و قا چاقچیان مواد مخدر موفق به کشف 117 کیلو گرم مواد مخدر از نوع حشیش گردیده بودند تشکر بعمل آمد .

 

 

 تاریخ : پنجشنبه 20 شهریور 1393
 پیامبر اکرم (ص) می فرمایند : جمعه روزی است که خداوند همگان را در آن جمع کند، پس هیچ مؤمنی نیست که در آن روز به سوی نماز جمعه رود، مگر اینکه خداوند روز قیامت بر او آسان گرفته و دستور می دهد که او را به بهشت ببرند . (من لا یحضره الفقیه، ج 1 ص 427)


///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


نماز عبادی ، سیاسی جمعه این هفته شهرستان مرزی سراوان به امامت حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا دهقان امام جمعه شهرستان در مسجد جامع علی بن ابیطا لب (ع) بر گزار می شود .

ضمنا" ، شروع خطبه اول و اذان ساعت 12 و 17 دقیقه می باشد .
                 
                                                                                             التماس دعا
به گزارش ایرنا، شهادت مرزدار بسیجی بلوچ در منطقه صفر مرزی سراوان در مصاف با تروریست های مزدور، بار دیگر روح عزت، اقتدار و شجاعت قوم بلوچ در پاسداری از مرزهای میهن اسلامی را به اثبات رساند.

مدعیان دروغین دفاع از قوم بلوچ و اهل سنت با به شهادت رساندن این دلاور مرد ، نشان دادند که بلوچ و بلوچستانی اعم سنی و شیعه برای آنان تفاوتی ندارد و تنها در اجرای اوامر اربابان شان به دنبال مسدود کردن راه توسعه و شکوفایی مناطق محروم را در سایه اقدامات ضد امنیتی دنبال می کنند.

همه اقوام ایران از جمله قوم بلوچ همواره با جان و دل از مرزهای میهن اسلامی دفاع کرده و می کنند و دهها شهید و جانباز آنها در مقاطع مختلف تاریخ گلگون این مرز و بوم از گذشته دور تا دوران هشت سال دفاع مقدس و صحنه های مقابله با منافقان و اشرار مصداق این حماسه است.

امروز که تروریست های وابسته به زر و زور بیگانه در جنوب شرق کشور به بهانه احقاق حقوق قومی ، حق زندگی و آرامش و رفاه و آسایش را از مردمان مظلوم و محروم این دیار گرفته اند ، این فرزندان بصیر سیستان و بلوچستان هستند که همت خود را برای دفع شر این جنایت کاران به میدان مقابله آورده و جان شیرین را ضامن همت خود کرده اند.

مردم دیندار و مرزدار دیار دلاور پرور سیستان و بلوچستان از گذشته های دور تاکنون با تقدیم جان خویش از تمامیت ارضی و ناموس ملت ایران در مقابل هجمه های دشمن، مقتدرانه دفاع کرده اند و 'یارمحمد درزاده' مانند صدها درزاده دیگر مصداق پایداری این مردمان است.


ادامه مطلب
آخرین مطالب
(تعداد کل صفحات:5)      [1]   [2]   [3]   [4]   [5]  

آرشیو مطالب