تبلیغات
« ستاد سراوان » - سراوان به عنوان شهر فرهنگی کشور در امر وحدت پیشتاز باشد


 گزارش خبرگزاری تسنیم از سراوان, بیستمین گردهمایی ائمه جمعه، جماعات، مدیران و مدرسین مدارس علوم دینی اهل سنت شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان با حضور آیت الله سلیمانی، فرماندار، حجت الاسلام دهقان امام جمعه، مولوی ساداتی امام جمعه مسجد جامع نور، مولوی حقانی امام جمعه مسجد جامع صدیق اکبر، ابراهیم کیخا معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری، مسئولان دستگاه های اجرایی استانی و شهرستانی، علما و روحانیون و معتمدان در سراوان برگزار شد.

آیت الله عباسعلی سلیمانی در این گردهمایی با بیان اینکه در آستانه خجسته میلاد موعود عالم بشریت حضرت محمد (ص) و سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) قرار داریم, اظهار داشت: با پیدایش نظام اسلامی ایران تحولی عظیم در سطح اجتماعی، فرهنگی، مدیریتی، اقتصادی و علمی کشور به وجود آمد.

وی افزود: ما امروز سه حوزه علمیه ارزشمند و والایی از قبیل گشت سراوان، زاهدان و چابهار داریم که به اندازه ای ترقی کرده‌اند که برای مراحل تکمیلی نیازمند به کشورهای دیگر نیستیم و این به عنوان سندی افتخاری است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان همچنین از بانوان و خواهران به عنوان سند افتخار دیگری نام برد و گفت: بانوان در حوزه‌های علمیه، در فضاهای تحصیلی آموزش و پرورش و در آموزش های عالی جامعه جایگاه معتبری از لحاظ علمی کسب کرده اند و با حفظ همه جنبه های اسلامی و دینی از حالت حبس و انحصار بیرون آمده اند.

سلیمانی عنوان کرد: به برکت انقلاب اسلامی, ما امروز شاهد شکوفایی ظرفیت‌های خواهرانمان در عرصه های علم هستیم و هم به عنوان مبلغان دینی و هم به عنوان رسولان و سفیران اسلامی و دینی از مکتبی برخورداریم که ظرفیت این مکتب از وحدت سرچشمه گرفته است.

وی تصریح کرد: حس بدبینی و سوء تفاهم حاصل آن است که ما نتوانیم قدرتی را که در نظام با وحدت ایجاد می شود را کسب کنیم و دشمنان با تلاش های فراوانی در حدود چهار دهه نتوانستند انقلاب اسلامی ما را تضعیف کنند.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: صفا، صمیمیت، وحدت و دلسوزی از نشانه های افرادی است که می‌خواهند مشی و روش پیامبر معظم اسلام (ص) را در زندگی خود داشته باشند.

سلیمانی با بیان اینکه برنامه ریزی و سیاست گذاری دشمن بر تحریک حس بدبینی است, افزود: شهرستان سراوان به عنوان شهری فرهنگی در کشور مطرح است و باید علما حاصل و بانی پیشتازی در امر وحدت باشند.

فرماندار سراوان هم در این گردهمایی, اظهار داشت: ما مسلمانان الگویی به نام محمد مصطفی (ص) داریم که همیشه نکته همدلی و وحدت ما بوده است و دنیای غرب همواره از دین مبین اسلام احساس خطر کرده است.

درویش نارویی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران پرچمدار دین مبین اسلام توانسته است در مقابل تمامیت خواهی غرب بایستد.

وی در همین راستا با بیان اینکه جهان اسلام نیازمند انسجام و همگرایی است, گفت: باید اتفاق نظر داشته باشیم که دین را به سر منزل مقصود برسانیم و به جهان بشریت ارزانی بداریم.

فرماندار سراوان خطاب به علما, تصریح کرد: پدیده های اجتماعی مهمی از جمله قاچاق مواد مخدر، قاچاق سوخت، قاچاق انسان و قاچاق کالا جامعه ما را گرفتار کرده‌اند که مانع رشد و پیشرفت منطقه خواهند بود لذا علمای دین که چراغ هدایت مردم هستند می توانند در این زمینه نقش بسزایی داشته باشند و این موارد را به حداقل ممکن برسانند.

نارویی افزود: امنیت یک مفهوم عام است و باید تمامی مردم در این زمینه مشارکت داشته باشند تا شاهد اتفاقاتی در منطقه نباشیم و علما باید این موضوع را برای مردم تشریح کنند.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با تمام توان در ایجاد تعامل و بهبود وضعیت مردم جامعه تلاش می‌کند, گفت: زیرساخت‌های قابل توجهی در استان در حال انجام است که متناسب با مزیت‌های منطقه در حال شکل‌گیری هستند.

انتهای پیام/جآخرین مطالب
آرشیو مطالب